CTS Electronic Components 766163151GP
766163151GP picture photo
Mfg. Part Number
766163151GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163151GP.pdf
Availability of 766163151GP
QUANTITY
766163151GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163151GP
Internal Part NumberEIS-766163151GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163151GP
Related Links76616, 766163151GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163151GP Details Description
Related parts for 766163151GP
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 86MHZ 8WSON datasheet.pdf
RF MODULE 150KBPS 868MHZ U.FL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CORD 5 POS MALE 5M datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8K FLASH 24QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250MA SOD80 datasheet.pdf