CTS Electronic Components 766163204GPTR7
766163204GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163204GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 200K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163204GPTR7.pdf
Availability of 766163204GPTR7
QUANTITY
766163204GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163204GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163204GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163204GPTR7
Related Links7661632, 766163204GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163204GPTR7 Details Description
Related parts for 766163204GPTR7
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
NO-CLEAN TACKY FLUX W/SYRINGE datasheet.pdf
RELAY SSR LOWVOL DIS 24.0V 80A datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 3X3 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf