CTS Electronic Components 766163204GPTR7
766163204GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163204GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 200K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163204GPTR7.pdf
Availability of 766163204GPTR7
QUANTITY
766163204GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163204GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163204GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163204GPTR7
Related Links7661632, 766163204GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163204GPTR7 Details Description
Related parts for 766163204GPTR7
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.63V VTH 8-DIP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.05A HOLD datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8029AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONNECTPORT X2E SE 3G datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AB datasheet.pdf