CTS Electronic Components 766163221GPTR7
766163221GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163221GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163221GPTR7.pdf
Availability of 766163221GPTR7
QUANTITY
766163221GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163221GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163221GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163221GPTR7
Related Links7661632, 766163221GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163221GPTR7 Details Description
Related parts for 766163221GPTR7
IC ADC 16BIT SAMPLING 28-SOIC datasheet.pdf
GRIP 1" .875-1.000" STR MALE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf