CTS Electronic Components 766163333GP
766163333GP picture photo
Mfg. Part Number
766163333GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163333GP.pdf
Availability of 766163333GP
QUANTITY
766163333GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163333GP
Internal Part NumberEIS-766163333GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163333GP
Related Links76616, 766163333GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163333GP Details Description
Related parts for 766163333GP
CONN EDGECARD 80POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V 1111 datasheet.pdf
LED LITTLE STAR WHITE 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO252-3 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf