CTS Electronic Components 766163470GPTR13
766163470GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766163470GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163470GPTR13.pdf
Availability of 766163470GPTR13
QUANTITY
766163470GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163470GPTR13
Internal Part NumberEIS-766163470GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163470GPTR13
Related Links7661634, 766163470GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163470GPTR13 Details Description
Related parts for 766163470GPTR13
CONN ADAPT SMA PLUG TO MCX PLUG datasheet.pdf
IC FLASH/MCU 64K 80 TQFP datasheet.pdf
BIT TORX TR T9S 1.97" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 510MA 448 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
T4012, 1NC+1NO, FLEX2 ACT datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 3W DO216AA datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220AC datasheet.pdf