CTS Electronic Components 766163471GTR7
766163471GTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163471GTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163471GTR7.pdf
Availability of 766163471GTR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
766163471GTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163471GTR7
Internal Part NumberEIS-766163471GTR7
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package800
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163471GTR7
Related Links766163, 766163471GTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163471GTR7 Details Description
Related parts for 766163471GTR7
FUSE AUTO 4A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SAFETY 3PST 8A 230V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
1500UF 16V 12,5X30MM 105C 10000H datasheet.pdf