CTS Electronic Components 766163471GTR7
766163471GTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163471GTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163471GTR7.pdf
Availability of 766163471GTR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
766163471GTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163471GTR7
Internal Part NumberEIS-766163471GTR7
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package800
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163471GTR7
Related Links766163, 766163471GTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163471GTR7 Details Description
Related parts for 766163471GTR7
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 13A POWER56 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 300A 3TOWER datasheet.pdf