CTS Electronic Components 766163474GPTR7
766163474GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163474GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163474GPTR7.pdf
Availability of 766163474GPTR7
QUANTITY
766163474GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163474GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163474GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163474GPTR7
Related Links7661634, 766163474GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163474GPTR7 Details Description
Related parts for 766163474GPTR7
CAP POLYMER 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RUBBER FOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 51MA 20 OHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 67A TO-247 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 562 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 512CH 144LBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 36POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 30POS SMD GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf