CTS Electronic Components 766163681GPTR7
766163681GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163681GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163681GPTR7.pdf
Availability of 766163681GPTR7
QUANTITY
766163681GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163681GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163681GPTR7
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163681GPTR7
Related Links7661636, 766163681GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163681GPTR7 Details Description
Related parts for 766163681GPTR7
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A D2PAK datasheet.pdf
RES 330 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/YLW DIFF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
SP POLARIZED POWER RELAY datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf