CTS Electronic Components 766163682GPTR7
766163682GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163682GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163682GPTR7.pdf
Availability of 766163682GPTR7
QUANTITY
766163682GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163682GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163682GPTR7
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163682GPTR7
Related Links7661636, 766163682GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163682GPTR7 Details Description
Related parts for 766163682GPTR7
CONN HEADER RT/A 11POS .100 TIN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 671.2UH SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 6CH 192KHZ 48-LQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA USC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A AXIAL datasheet.pdf