CTS Electronic Components 766163820GP
766163820GP picture photo
Mfg. Part Number
766163820GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163820GP.pdf
Availability of 766163820GP
QUANTITY
766163820GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163820GP
Internal Part NumberEIS-766163820GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163820GP
Related Links76616, 766163820GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163820GP Details Description
Related parts for 766163820GP
IDC CABLE - MKC30K/MC34M/MKC30K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 40A TO220FP datasheet.pdf
SEALING & DIELECTRIC COMPOUND datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLOCK MULT 2KHZ-346MHZ 36VQFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 54.08VC AXIAL datasheet.pdf
M18,NPB,16MM,NPN,NC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
Precision Low Drift 2.048 V/2.5 V/4.096 V/ 5.0 V SOT-23 Reference with Shutdown IC datasheet.pdf