CTS Electronic Components 766163823GP
766163823GP picture photo
Mfg. Part Number
766163823GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 82K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163823GP.pdf
Availability of 766163823GP
QUANTITY
766163823GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163823GP
Internal Part NumberEIS-766163823GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163823GP
Related Links76616, 766163823GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163823GP Details Description
Related parts for 766163823GP
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL ANA I/F 0-20MA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 75MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADSL CPE LINEDVR 350MA 14SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P TH PLUG AN LC datasheet.pdf
PT 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
100V PNP medium transistor IC datasheet.pdf