CTS Electronic Components 766163823GPTR7
766163823GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163823GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 82K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163823GPTR7.pdf
Availability of 766163823GPTR7
QUANTITY
766163823GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163823GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163823GPTR7
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163823GPTR7
Related Links7661638, 766163823GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163823GPTR7 Details Description
Related parts for 766163823GPTR7
RES 10K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH PHVOLT 16SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER CAN 8B 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 30A 700V HS BOLT-ON datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 135MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf