CTS Electronic Components 767141182GP
767141182GP picture photo
Mfg. Part Number
767141182GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 1.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141182GP.pdf
Availability of 767141182GP
QUANTITY
767141182GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141182GP
Internal Part NumberEIS-767141182GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141182GP
Related Links76714, 767141182GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141182GP Details Description
Related parts for 767141182GP
IC FILTER ACT PROG 28-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC 5V PROG SMD +/-100 PPM datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W 3.3V 500MA datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.067GHZ 689TBGA datasheet.pdf
SWITCH 5A HINGE SPDT TAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
INSERTION TOOL W/ PULL TESTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf