CTS Electronic Components 767141223GPTR13
767141223GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141223GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 22K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141223GPTR13.pdf
Availability of 767141223GPTR13
QUANTITY
767141223GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141223GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141223GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141223GPTR13
Related Links7671412, 767141223GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141223GPTR13 Details Description
Related parts for 767141223GPTR13
IC HEX SCHMTT-TRGR INVRTR 14SOIC datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
TRANSF AUDIO 1.5K TO 125/500 IMP datasheet.pdf
SENSOR VRS 5/8" HIGH OUT 190V datasheet.pdf
IC TRUETOUCH CAPSENSE 32-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 32 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN HAND 324MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf