CTS Electronic Components 767141271GPTR13
767141271GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141271GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 270 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141271GPTR13.pdf
Availability of 767141271GPTR13
QUANTITY
767141271GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141271GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141271GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141271GPTR13
Related Links7671412, 767141271GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141271GPTR13 Details Description
Related parts for 767141271GPTR13
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf