CTS Electronic Components 767141272GP
767141272GP picture photo
Mfg. Part Number
767141272GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141272GP.pdf
Availability of 767141272GP
QUANTITY
767141272GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141272GP
Internal Part NumberEIS-767141272GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series767
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141272GP
Related Links76714, 767141272GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141272GP Details Description
Related parts for 767141272GP
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 89 50/CD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 6PS 26AWG .156 TIN datasheet.pdf
IC FIFO SSYNCII 7-5NS 80-TQFP datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 133 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 30000UF 35V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf