CTS Electronic Components 767141330GP
767141330GP picture photo
Mfg. Part Number
767141330GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 33 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141330GP.pdf
Availability of 767141330GP
QUANTITY
767141330GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141330GP
Internal Part NumberEIS-767141330GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series767
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141330GP
Related Links76714, 767141330GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141330GP Details Description
Related parts for 767141330GP
RES SMD 31.6KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 3640 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 60V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 18V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 37 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 4.5"X1.1" 5PC datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 6A DPAK datasheet.pdf