CTS Electronic Components 767141822GPTR13
767141822GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141822GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141822GPTR13.pdf
Availability of 767141822GPTR13
QUANTITY
767141822GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141822GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141822GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141822GPTR13
Related Links7671418, 767141822GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141822GPTR13 Details Description
Related parts for 767141822GPTR13
CAP MICA 47PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC CODE HOPPING ENCODER 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 490MA 2.21 OHM datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TXRX 9XSTREAM 100MW RS232/485 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
3' USB RA A TO MICRO B CABLE M/M datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf