CTS Electronic Components 767143153GPTR13
767143153GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143153GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143153GPTR13.pdf
Availability of 767143153GPTR13
QUANTITY
767143153GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143153GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143153GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143153GPTR13
Related Links7671431, 767143153GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143153GPTR13 Details Description
Related parts for 767143153GPTR13
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 24SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 20 POS datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf