CTS Electronic Components 767143181GPTR13
767143181GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143181GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143181GPTR13.pdf
Availability of 767143181GPTR13
QUANTITY
767143181GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143181GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143181GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143181GPTR13
Related Links7671431, 767143181GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143181GPTR13 Details Description
Related parts for 767143181GPTR13
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 16POS R/A T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6" 5A MED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf