CTS Electronic Components 767143184GPTR13
767143184GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143184GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 180K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143184GPTR13.pdf
Availability of 767143184GPTR13
QUANTITY
767143184GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143184GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143184GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143184GPTR13
Related Links7671431, 767143184GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143184GPTR13 Details Description
Related parts for 767143184GPTR13
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSO+ datasheet.pdf
IC REGISTERD TRCVR 16BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
PLUG-IN SWITCH MODULE WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP 1F -20%, +80% 2.5V THRU HOLE datasheet.pdf