CTS Electronic Components 767143331GPTR13
767143331GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143331GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143331GPTR13.pdf
Availability of 767143331GPTR13
QUANTITY
767143331GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143331GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143331GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143331GPTR13
Related Links7671433, 767143331GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143331GPTR13 Details Description
Related parts for 767143331GPTR13
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 1506 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 24VDC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
100UF 40V 10X18MM 85C 15000H datasheet.pdf