CTS Electronic Components 767143333GPTR13
767143333GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143333GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 33K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143333GPTR13.pdf
Availability of 767143333GPTR13
QUANTITY
767143333GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143333GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143333GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143333GPTR13
Related Links7671433, 767143333GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143333GPTR13 Details Description
Related parts for 767143333GPTR13
CONN HEADER 4POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.6V SNT-4A datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
ADAPTER BH16 TO 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC PWR SWITCH 2CH USB 1A 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 11.81MM datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 111MA 1W datasheet.pdf