CTS Electronic Components 767143390GP
767143390GP picture photo
Mfg. Part Number
767143390GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 39 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143390GP.pdf
Availability of 767143390GP
QUANTITY
767143390GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143390GP
Internal Part NumberEIS-767143390GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series767
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143390GP
Related Links76714, 767143390GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143390GP Details Description
Related parts for 767143390GP
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
FUSE 150A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 5A QC datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf