CTS Electronic Components 767143392GPTR13
767143392GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143392GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 3.9K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143392GPTR13.pdf
Availability of 767143392GPTR13
QUANTITY
767143392GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143392GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143392GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)