CTS Electronic Components 767143510GP
767143510GP picture photo
Mfg. Part Number
767143510GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 51 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143510GP.pdf
Availability of 767143510GP
QUANTITY
767143510GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143510GP
Internal Part NumberEIS-767143510GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series767
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143510GP
Related Links76714, 767143510GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143510GP Details Description
Related parts for 767143510GP
RES SMD 464 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
NC 83 VERS MICROVLV W-70500297 datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
LED ORANGE 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf