CTS Electronic Components 767161201GP
767161201GP picture photo
Mfg. Part Number
767161201GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 200 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767161201GP.pdf
Availability of 767161201GP
QUANTITY
767161201GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767161201GP
Internal Part NumberEIS-767161201GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series767
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767161201GP
Related Links76716, 767161201GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767161201GP Details Description
Related parts for 767161201GP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 6POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FRAMER DS3/E3 4CH 272PBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
SR204P00, 24VDC, 2 HAND CONTROL datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP TP- datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf