CTS Electronic Components 767161820GP
767161820GP picture photo
Mfg. Part Number
767161820GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767161820GP.pdf
Availability of 767161820GP
QUANTITY
767161820GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767161820GP
Internal Part NumberEIS-767161820GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series767
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767161820GP
Related Links76716, 767161820GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767161820GP Details Description
Related parts for 767161820GP
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
XHT C TIP CHISEL 3.2 X 1.2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.79UH N87 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 4.9152 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf