CTS Electronic Components 767161824GPTR13
767161824GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767161824GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC
Datasheet Download
767161824GPTR13.pdf
Availability of 767161824GPTR13
QUANTITY
767161824GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767161824GPTR13
Internal Part NumberEIS-767161824GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767161824GPTR13
Related Links7671618, 767161824GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767161824GPTR13 Details Description
Related parts for 767161824GPTR13
FUSE GLASS 7A 125VAC 2AG datasheet.pdf
IC 4BIT NON-INV TRANSLTR 14TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .06W STER AB 16UCSP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 80W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 15MM datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
ADAPTER REVERSEDPOLARITY datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 3A 120V datasheet.pdf