CTS Electronic Components 767163150GPTR13
767163150GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767163150GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163150GPTR13.pdf
Availability of 767163150GPTR13
QUANTITY
767163150GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163150GPTR13
Internal Part NumberEIS-767163150GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163150GPTR13
Related Links7671631, 767163150GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163150GPTR13 Details Description
Related parts for 767163150GPTR13
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TOOL TUBE FEED ASSY MTE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION 125V datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 60W 48V DUAL 15A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 85A TO-263 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf