CTS Electronic Components 767163151GPTR13
767163151GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767163151GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163151GPTR13.pdf
Availability of 767163151GPTR13
QUANTITY
767163151GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163151GPTR13
Internal Part NumberEIS-767163151GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163151GPTR13
Related Links7671631, 767163151GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163151GPTR13 Details Description
Related parts for 767163151GPTR13
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC INTERFAC PCM COMBO II 28-PLCC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 91NH 160MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf