CTS Electronic Components 767163152GP
767163152GP picture photo
Mfg. Part Number
767163152GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163152GP.pdf
Availability of 767163152GP
QUANTITY
767163152GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163152GP
Internal Part NumberEIS-767163152GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series767
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163152GP
Related Links76716, 767163152GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163152GP Details Description
Related parts for 767163152GP
EMITTER IR 880NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC POT 7BIT 5K I2C SC-70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A BNCM datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
10.8MM RA GUIDE SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf