CTS Electronic Components 767163390GP
767163390GP picture photo
Mfg. Part Number
767163390GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163390GP.pdf
Availability of 767163390GP
QUANTITY
767163390GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163390GP
Internal Part NumberEIS-767163390GP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163390GP
Related Links76716, 767163390GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163390GP Details Description
Related parts for 767163390GP
RES SMD 165 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 30POS SMD datasheet.pdf
RES 0.113 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.12M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 150mA Automotive, Backlight 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
26 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf