CTS Electronic Components 767163564GP
767163564GP picture photo
Mfg. Part Number
767163564GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163564GP.pdf
Availability of 767163564GP
QUANTITY
767163564GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163564GP
Internal Part NumberEIS-767163564GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information767 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163564GP
Related Links76716, 767163564GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163564GP Details Description
Related parts for 767163564GP
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 14POS .100 TIN datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM2110 datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 10MM SMD datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf