CTS Electronic Components 768141104GPTR13
768141104GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141104GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141104GPTR13.pdf
Availability of 768141104GPTR13
QUANTITY
768141104GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141104GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141104GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141104GPTR13
Related Links7681411, 768141104GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141104GPTR13 Details Description
Related parts for 768141104GPTR13
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN CABTIRE CABLE 7.5-9.5MM DIA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 189MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf