CTS Electronic Components 768141122GPTR13
768141122GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141122GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141122GPTR13.pdf
Availability of 768141122GPTR13
QUANTITY
768141122GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141122GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141122GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141122GPTR13
Related Links7681411, 768141122GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141122GPTR13 Details Description
Related parts for 768141122GPTR13
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW RTRY DP 1/4A .5-.75" PCB 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
OSC XO 125.001875MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS W/PIN BOX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
BUTTON BLUE datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 3.3MM SOLDER datasheet.pdf