CTS Electronic Components 768141201GPTR13
768141201GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141201GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 200 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141201GPTR13.pdf
Availability of 768141201GPTR13
QUANTITY
768141201GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141201GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141201GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141201GPTR13
Related Links7681412, 768141201GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141201GPTR13 Details Description
Related parts for 768141201GPTR13
IC REG LDO ADJ TO220-3 datasheet.pdf
COVER RCWAY TC130 MD GY10' datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf