CTS Electronic Components 768141202GP
768141202GP picture photo
Mfg. Part Number
768141202GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141202GP.pdf
Availability of 768141202GP
QUANTITY
768141202GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141202GP
Internal Part NumberEIS-768141202GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141202GP
Related Links76814, 768141202GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141202GP Details Description
Related parts for 768141202GP
MCU 3V 56K PB-FREE 64-QFP datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN SFP CAGE SINGLE W/O PIPE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 1.4V SNAP datasheet.pdf