CTS Electronic Components 768141271GP
768141271GP picture photo
Mfg. Part Number
768141271GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 270 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141271GP.pdf
Availability of 768141271GP
QUANTITY
768141271GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141271GP
Internal Part NumberEIS-768141271GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141271GP
Related Links76814, 768141271GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141271GP Details Description
Related parts for 768141271GP
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
POWER STRIP 70" 15A 11OUT 15' datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IO NICU MESHG PU V0 REC datasheet.pdf
SGE-245L-2-2850 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 555MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 52.8 MOHM datasheet.pdf