CTS Electronic Components 768141272GP
768141272GP picture photo
Mfg. Part Number
768141272GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141272GP.pdf
Availability of 768141272GP
QUANTITY
768141272GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141272GP
Internal Part NumberEIS-768141272GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141272GP
Related Links76814, 768141272GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141272GP Details Description
Related parts for 768141272GP
IC REG CTRLR DUAL OUT 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 33PF 25V 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC DRIVER PRE FET 6 CHAN 28SSOP datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 12-10AWG 50PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 401mA 8-SO datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf