CTS Electronic Components 768141391GP
768141391GP picture photo
Mfg. Part Number
768141391GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141391GP.pdf
Availability of 768141391GP
QUANTITY
768141391GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141391GP
Internal Part NumberEIS-768141391GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141391GP
Related Links76814, 768141391GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141391GP Details Description
Related parts for 768141391GP
IC DUAL 2-4LN DECOD/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
60716-4 TOOLING WASHER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf