CTS Electronic Components 768141680GP
768141680GP picture photo
Mfg. Part Number
768141680GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141680GP.pdf
Availability of 768141680GP
QUANTITY
768141680GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141680GP
Internal Part NumberEIS-768141680GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141680GP
Related Links76814, 768141680GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141680GP Details Description
Related parts for 768141680GP
IC 1-OF-4 FET MUX/DEMUX 16-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.6K OHM 8SIP datasheet.pdf
ILOUPE STAT PCK CAMRA W/MICRSCPE datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V Y5V 1210 datasheet.pdf
FINGER COTS WHITE LARGE 720PC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
RJF TV FIELD THREADED PLUG ATEX datasheet.pdf
CAP FILM 0.01 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf