CTS Electronic Components 768141682GPTR13
768141682GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141682GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141682GPTR13.pdf
Availability of 768141682GPTR13
QUANTITY
768141682GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141682GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141682GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141682GPTR13
Related Links7681416, 768141682GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141682GPTR13 Details Description
Related parts for 768141682GPTR13
RES 2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DOOR STEEL 76.8X18.8X0.53" GREY datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 668X datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 4V T/H datasheet.pdf