CTS Electronic Components 768141683GPTR13
768141683GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141683GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 68K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141683GPTR13.pdf
Availability of 768141683GPTR13
QUANTITY
768141683GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141683GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141683GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141683GPTR13
Related Links7681416, 768141683GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141683GPTR13 Details Description
Related parts for 768141683GPTR13
JUMPER-H1507TR/A3049B/H1505TR 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MICROMANAGER 10% 16-DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 6-DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf