CTS Electronic Components 768143102GPTR13
768143102GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143102GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143102GPTR13.pdf
Availability of 768143102GPTR13
QUANTITY
768143102GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143102GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143102GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143102GPTR13
Related Links7681431, 768143102GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143102GPTR13 Details Description
Related parts for 768143102GPTR13
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 18POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANS SJT 1.7KV 100A datasheet.pdf