CTS Electronic Components 768143153GPTR13
768143153GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143153GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143153GPTR13.pdf
Availability of 768143153GPTR13
QUANTITY
768143153GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143153GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143153GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143153GPTR13
Related Links7681431, 768143153GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143153GPTR13 Details Description
Related parts for 768143153GPTR13
CAP ALUM 680UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GRAY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf