CTS Electronic Components 768143201GP
768143201GP picture photo
Mfg. Part Number
768143201GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 200 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143201GP.pdf
Availability of 768143201GP
QUANTITY
768143201GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143201GP
Internal Part NumberEIS-768143201GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143201GP
Related Links76814, 768143201GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143201GP Details Description
Related parts for 768143201GP
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 250MA 400 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER D-SUB 15POS M/F ADAPTER datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf