CTS Electronic Components 768143202GPTR13
768143202GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143202GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143202GPTR13.pdf
Availability of 768143202GPTR13
QUANTITY
768143202GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143202GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143202GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143202GPTR13
Related Links7681432, 768143202GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143202GPTR13 Details Description
Related parts for 768143202GPTR13
CONN HEADER 32POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW 2DFN datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR DPAK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ANALOG INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf